O sesjachSesje noworodkowe


Najlepiej fotografuje się maluszki między 7-10 dniem życia. W tym okresie dzieci są bardzo plastyczne i dużo śpią. Podczas słodkiej drzemki mogę bezpiecznie układać maluszki w różne słodkie pozycje. Staram się, aby były one wygodne a maluch rozluźniony. Tu należy wspomnieć o tym, że nie każdy maluszek będzie chciał/lubił ułożyć się w daną pozycje. Dlatego na spotkaniu nie robimy nic na siłę mimo, że bardzo chcecie jakieś ujęcie. W trakcie sesji daje Tobie sporo czasu na karmienie, przytulanie, przewijanie dziecka. Ważne jest opanowanie i spokój podczas spotkania. Maluszki szybko przechwytują emocje zdenerwowanych rodziców, zmienia się także mleko matki pod wpływem stresy czy silnych emocji i niepokoju. Dlatego podczas sesji to ja głównie wyciszam, kołysze i usypiam maluszka oraz go układam. Noworodki fotografuje bez ubranek, dlatego w okresach przeważnie jesienno-zimowych dodatkowo dogrzewam pomieszczenie farelką, aby było im cieplutko.
Lubię używać miękkich tkanin, które są przyjemne w dotyku i delikatne dla skóry dziecka.  W studiu dysponuje różnymi akcesoriami i dodatkami, dlatego nie musisz martwić się o nic. Podczas fotografowania używam światła studyjnego oraz dużego softboxa, dzięki któremu światło jest delikatnie rozproszone i nie przeszkadza dziecku. Sesja trwa od 2 d0 4 godzin. Wszystko zależy od malucha, to on ustala warunki: kiedy zaczniemy i skończymy spotkanie. Duży wpływ na to ma także odpowiednie przygotowanie do sesji. Dlatego najlepiej kontaktować się ze mną, kiedy jesteś jeszcze w ciąży i zarezerwować sobie miejsce w moim kalendarzu. Dzięki temu na spokojnie możemy omówić szczegóły spotkania oraz tego co zabrać na sesje i jak się do niej przygotować, aby była bezpieczna dla malucha. Następnie kiedy dziecko pojawi się na świecie, w pierwszej dobie po urodzeniu, kontaktujecie się ze mną.


Sesje niemowlaków od 6 miesiąca 

W tym okresie maluszki trzymają już stabilnie główkę, niektóre już z łatwością chwytają swoje stopy, uśmiechają się i reagują na otoczenie świadomie, zaczynają też siadać. Dlatego są idealnymi modelami. Dzięki temu na sesji mogę wykonać więcej różnych ujęć dziecka aniżeli takiego co tylko leży na pleckach i ledwo trzyma głowę. Dodatkowo starsze maluchy mają uregulowany czas snu i jedzenia. W ciągu dnia, nie męczą się tak szybko jak 2-4 miesięczne dzieci, które znacznie częściej muszą jeść i spać. Maluszki w tym okresie od 5-12 miesięcy fotografuje bez ubranek, naturalnie czyli tak jak im jest najwygodniej. Nie denerwują się wówczas ciągłym przebieraniem. Ja ze swej strony zapewniam spore zaplecze dodatków i gadżetów. Staram się nie przytłaczać dziecka zbyt dużą ilością dodatków, tak aby to ono było głównym „obiektem” na zdjęciu.  Jak przygotować maluszka na sesje?
Przede wszystkim dziecko przed wyznaczoną godziną sesji musi być najedzone oraz po drzemce. Dlatego ustalając godzinę sesji miej to na uwadze. Niektóre dzieci są nieśmiałe, boją się nowych miejsc, osób, potrzebują więcej czasu na zaaklimatyzowanie się. Dlatego czasem zanim zaczniemy sesje staram się zapoznać z dzieckiem, pobawić się przez chwilę, pokazać aparat aby oswoiło się z sytuacją. Proszę więc nie zrażać się, ani stresować kiedy widzicie, że dziecko nie chce współpracować. 
- Pieluszki , smoczek
- Ulubione zabawki – najlepiej wydające dźwięki
- Ulubiony soczek

Sesje ciążowe

Ciąża to magiczny czas oczekiwania, niepokoju i zarazem radości. Zastanawiacie się do kogo będzie podobne Wasze maleństwo, jaki kolor oczu będzie miało, wybieracie imię , zastanawiacie się kim będzie gdy dorośnie….
Doskonale wiem , że każda mama inaczej przeżywa okres ciąży. Nie zawsze jest kolorowo i sielsko dlatego przyszłej mamie w okresie zmieniającego się ciała przyda się potwierdzenie swojej kobiecości i piękna z faktu iż nosi w sobie nowe życie. Zakupy , dobra lektura czy sesja zdjęciowa to dobry sposób by pomyśleć o sobie o swojej kobiecości, która rozkwita w okresie ciąży…..
Sesje wykonuje między 7-8 miesiącem ciąży lub kiedy brzuszek jest widoczny. Najlepiej na sesje umawiać się ok 2 tygodnie przed planowaną datą sesji. Jest wtedy czas na omówienie aranżacji, stylizacji i pomysłów. Co za tym idzie lepiej przygotujemy się na sesje ciążową. Sesja trwa około 1,5 godzin, podczas której wykonujemy ujęcia samego brzuszka jak i całej postaci. Na sesje można zabrać męża, partnera, dzieci. W rezultacie sesja ciążowa może zamienić się w sesje rodzinną……


Jakie ubrania przynieść ze sobą na sesje dziecięcą/rodzinną? 


Wszelkie przygotowania do sesji zależą od jej klimatu i koncepcji. Najlepiej widziane są rzeczy w stylu vintage, boho i retro. Kolory naturalne takie jak: beże, brązy, szarości, biele, jeans zawsze są świetnym wyborem. Szale, płaszczyki, kardigany, kapelusze, kaszkiety i berety również.
Należy zabrać rzeczy, w których dzieci wyglądają inaczej niż zawsze. Bluzki bez emblematów i napisów.
W przypadku sesji rodzinnych, kolory dobieramy tak, by ze sobą współgrały. Podczas sesji ciążowych – klientki otrzymują do dyspozycji płótna z których robię sukienki. 


0 komentarze:

Prześlij komentarz